Bazénový doplněk na zahradu

Osvěžení v parných letních měsících vám nemusí přinést pouze koupel v bazénu, ale třeba i studená sprcha. Tu můžete dokonce umístit na zahradu.

Bazénový doplněk na zahradu

Horké počasí mnoho lidí vítá, alespoň ze začátku, ale ne každý chce mít tropické teploty dlouhodobě. Je to logické. Teplo je příjemné, horko je ale ubíjející. Snižuje naši výkonnost, zvyšuje únavu a dehydruje. Člověk toho musí více vypít a trpí také pokožka. I to je důvod, proč se hodně majitelů zahrádek nebo rodinných domků rozhodlo postavit si bazén. Ještě relativně donedávna se jednalo o docela velkou investici i pro dobře finančně situované rodiny, ale v současnosti není problém si před dům pořídit vlastní koupací plochu pro každého s průměrným platem.

Bazén na střeše

Nadzemní bazény jsou totiž docela levné. Navíc k jejich realizaci není potřeba provádět žádné stavební práce. Nemusíte kvůli vlastní vodní ploše rozkopat půlku pozemku. Nadzemní bazény se složí jako puzzle, napustí vodou a mohou fungovat. Pak už jen stačí starat se o čistotu vody. To ovšem není tak jednoduché.

Proč čistší vodu

Způsobů, jak zajistit v bazénu čistou vodu, je celá řada. Samozřejmě, bez chemických prostředků to prakticky nejde. Chlór, aktivní kyslík, mořská sůl či jiné druhy dezinfekcí jsou vysoce efektivní, ale často i poměrně drahé. Musíte je navíc používat i ve dny, kdy se nikdo z rodiny koupat nepůjde. Je totiž potřeba udržovat vodu čistou neustále. K tomu mohou napomoci i speciální plachty, které vytvoří neprostupnou střechu. Dovnitř tak neprojdou žádné nadbytečné nečistoty. Velice efektivní v tomto směru je však i solární sprcha.

Bazén pod střechou

Do bazénu pouze čistí

Ta slouží primárně k tomu, abyste se před použitím bazénu ještě pořádně vydrhli. Člověk má za den na kůži nánosy špíny, která nemusí být na první pohled vidět, ale která může efektivně kontaminovat vodu. Aby se tak nestalo, dáte si prostě sprchu. Tento postup byste měli opakovat i po koupání, hlavně pokud používáte chlór. Samotná sprcha může do jisté míry ale fungovat samostatně, bez bazénu. S její pomocí se můžete osvěžit kdykoliv budete chtít.