Jak vybrat tu správnou sprchu?

Při výběru dávejte v první řadě pozor na omezovač průtoku vodu, který se nachází v hlavici a nejvíce ovlivňuje spotřebu vody. Dále se zaměřte na průtok vody, to je informace, která udává, kolik vody je schopno hlavou protéci. Zamezíte tak zbytečné spotřebě vody a tomu, že se budete sprchovat dvakrát déle.

Sprchový kout

Nejrozšířenějším typem u nás jsou ruční sprchy a najdete jak ve sprchovém koutu, tak ve vaně. Při výběru se zaměřte kromě velikosti hlavice a průtoku také na použitý materiál. Kovové materiály jsou odolnější než plastové, ale jsou o poznání těžší. Rozhodnout se musíte i o způsobu uchycení hlavice (na pevném nebo posuvném držáku). Na pevno přidělaná „hlava“ je ideální, pokud pro ni máte dostatek prostoru. Při jejím výběru je nejdůležitějším parametrem průměr, čím větší je, tím je sprchování pohodlnější. Hlavy se vyrábí o průměru 20 – 100 cm. Při pořizování se řiďte tím, aby byla sprcha umístěna alespoň 2 m od země a 25 cm výše než měří nejvyšší člen domácnosti.

Chcete-li si doma užít wellness, pořiďte si masážní trysky. Ty se umísťuji na strany nebo nad hlavu. Masážní nastavení lze volit manuálně či digitálně. Počítejte s tím, že v případě masáží bude spotřeba vody podstatně vyšší.

Zamyslete se i nad tím, kde bude umístěna vodovodní baterie a jak si ji přejete ovládat. Existuje řada možností, od klasických pákový po termostatické, které jsou zabudované pod obkladem.
Sprchová hlavice

Sprchování si můžete zpříjemnit celou řadou programů a módů, které se ovládají opět manuálně nebo digitálně. Koncentrovaný proud je vhodný pro stimulaci pokožky. Častým a oblíbeným programem je „déšť“ a „mlha“ v různých intenzitách. Nabízejí se i úsporné režimy, které využívají mísení vody se vzduchem. U hlavových sprch najdete možnost vodopádu, kdy voda dopadá na vaše tělo širokou výpustí.

Cenové rozpětí je velmi široké, sprchy můžete pořídit od pár stovek až po desítky tisíc korun.  Vždy záleží na typu, materiálu, provedení a značce.