Mytí rukou je věc zcela běžná, ovšem zdraví výrazně prospěšná

Mytí rukou je zcela normální a běžná věc, kterou za den člověk dělá mnohokrát. Zdraví člověka to však ovlivní více, než si někteří chtějí připustit. Ruce jsou totiž nejčastější přenašeč infekcí, přičemž na jednom prstu se může nacházet až dvanáct tisíc bakterií. Mytí a dezinfekce dokážou snížit jejich přenos, respektive možné riziko až o 66 procent. Říká se, že ruce by se měli navlhčit a pak minimálně deset vteřin mydlit. Samozřejmě, ruce nejsou jenom dlaně, ale zapomínat by se nemělo ani na prostor mezi prsty, okolo nehtů, bříška prstů a hřbety rukou. Oplachovat je nejlepší pod tekoucí vodou, nejlépe teplou.

Narození Páně

Už odmalička je nutné zvykat děti na mytí rukou. Hodně rodičů to však opomíjí, protože, a to bohužel, s tím mají problémy oni sami. Kdysi dávno se říkalo a bylo i běžné, že muži si většinou nemyli ruce, ale to se už dávno změnilo. Nicméně stále se najdou i takoví, kteří tuto formu hygieny nedodržují. A co je ještě horší, do této kategorie přibyly i ženy. Častokrát je to vidět v pořadech typu Výměna manželek. K tomu se přidávají i další věci ve spojitosti s hygienou. Člověk z toho pak vyjde jako v uvozovkách špindíra.
mytí rukou

Narození dítěte jsou pro každou ženu zázrak. Ovšem někdy se může stát, že po porodu začnou maminku trápit bolesti zad. V tom případě nezbývá nic jiného než začít cvičit. Lékaři říkají, že existují cviky, které se dají provozovat v pohodlí domova a dokonce i dítětem. Cviky by měly být soustředěny hlavně na posílení břišních a zádových svalů, ale také i na ruce a nohy. Při jednom cviku si maminka může lehnout na záda, aby byla páteř v kontaktu s podložkou. Nohy jsou do pravého úhlu a ruce se drží před sebou. Následně se vzpaží nad hlavu. Při tomto cviku by se mělo dýchat od spodní části břicha, přes třísla až do kříže. Délka je půl minuty, případně se to může protáhnout i na minutu celou.