Proč odložit dámskou podprsenku


Vynález dámské podprsenky poskytl světu nebývalé možnosti zejména co se týče oděvního průmyslu, ale zároveň ženám přinesl mnohá úskalí a obtíže. Proč podprsenku raději nenosit?

Škrtí – podprsenka je něco jako korzet, není to nic přirozeného, ostatně viděli jste někdy krávy nebo kozy na pastvě v podprsenkách? Na podprsence nejvíc vadí zejména to, že jsou upnuté na tělo, a že je tu pokožka málo vzdušná.

dámská podprsenka

Zvyšuje potivost – většina upnutého oděvu kromě speciálního funkčního prádla špatně izoluje tělesné teplo a v létě zvyšuje tvorbu tělesného potu. Noste raději velmi volný oděv – trička, mikiny, halenky, svetry a bundy, které sice nezdůrazní ženské tvary, ale budete se v nich cítit velmi příjemně.

Podporuje ochabování svalstva hrudníku – od přírody je zcela přirozené se bez podprsenky zcela obejít, protože na hrudníku se vyskytují svaly, které udržují poprsí v přirozeném tvaru. Ženy a dívky, které podprsenku nenosí, bývají také spokojenější jak po citové stránce, tak i se svým fyzickým vzhledem.

Nehodí se k oblečení – k některému oděvu je podprsenka takříkajíc jako „pěst na oko“, například k šatům bez ramínek pro plesy, oslavy narozenin a další společenské události. Podprsenky mohou vadit buď kvůli jejich tvaru, systému upnutí anebo výrazné barvě, například červené.

nošení podprsenky

Když jsou vidět bradavky – odložení podprsenky je v některých případech vhodné, jindy však může vést k různým nepříjemnostem. Například tehdy, jsou-li bradavky tvarově či barevně velmi nápadné. Zejména muži velmi citlivě reagují na takovou situaci a mnohdy bývají sexuálně vzrušení. Naštěstí existuje způsob, jak to vyřešit – nálepkami na bradavky https://www.lifties.cz/kategorie-produktu/doplnky/. Jsou to speciální terčíky, které simulují nošení podprsenky, takže je pak možné obléknout i tenký nátělník nebo společenské šaty, aniž by z vzniklé situace vznikl závažný společenský problém.