Ucpaný odpad? Co teď?!

Ucpané potrubí je noční můra každé domácnosti. Často se opakují pohroma, která si žádá šikovného instalatéra praha, který si s ucpaným opadem poradí během několika minut. Ucpaný odpad dokáže pěkně potrápit, nezáleží, kde se zrovna nachází. Chomáče vlasů, vousy, tuk z kosmetiky nebo zbytky jídla…nic z toho odpadu příliš nepomáhá. Všechny tyto nánosy se pomalu ale jistě usazují na vnitřní straně odpadu a havárie je na světě. Nasnadě není ani všudy přítomný vodní kámen nebo chybně projektované potrubí. Zkrátka s ucpaným odpadem se čas od času potýká každý z nás, jak si s ním ale poradit?

instalatér při práci

Pumpování za pomoci gumového zvonu

Gumový zvon je šikovný vychytávka, kterou znaly a s oblibou používaly už naše babičky. Ten je mnohdy jako první po ruce a dost často dokáže problém s ucpaným odpalem vyřešit. Odtok ucpěte špuntem, napusťte trochu vody, odtokový otvor následně ucpěte například mokrým hadrem. Následně vytáhněte špunt a okamžitě umístěte na odtok zvon, aby neunikal vzduch. Pak už stačí jenom pumpovat a ve většině případů máte vyhráno. Pumpování zvonu způsobí v odtoku podtlak, který odpadní trubky uvolní.

oprava baterie

Chyba může být v sifonu

Akce ze sifonem nepomohla, na vině může být i sifon. Rozebrání sifonu je v pořadí hned druhá činnost, kterou je možné udělat. Zvládne to i naprostý laik. Sifon slouží jako pachová uzávěrka, ve kterém se stále drží voda. Před rozebráním postavte pod odtok kbelík, aby mohla voda odtéct. Následně rozeberte sifon a zjistěte, zda není problém s ním. Vyčistěte ho, zkontrolujte i těsnění v něm, zda už nemá to nejlepší za sebou a opět zamontujte.

Hodiny chemie v domácím prostředí

Pokud se necítíte ani na jednu z předchozích variant, můžete ještě zkusit odpad uvolnit za pomoci přípravků, které běžně máme doma v kuchyni. Jedná soda, sůl nebo kypřící prášek v kombinaci s octem a horkou vodou dokáží skutečné zázraky.