Adventní čas se blíží, vyrobte si adventní věnec

Adventní věnce jsou v naší republice v posledních letech velice oblíbené. Jedná se o zdobený věnec, či jinou dekoraci, která obsahuje 4 svíčky. Ty se zapalují postupně, každou adventní neděli další svíčku, až nakonec hoří všechny čtyři. Adventní věnce mohou být tradiční, přírodní, hodně zdobené, nebo klidně i v moderním designu. Dnes vám přinášíme návod na adventní věnec s přírodním materiálem.
adventní dekorace
Budete potřebovat
·         Slaměný nebo dřevěný věncový základ
·         Větvičky z jehličnatých stromů
·         Přírodniny (skořápky ořechů, šípky, sušené květy, prostě cokoli se vám bude líbit)
·         4 bodce na svíčky (nejlépe kovové)
·         4 svíčky na adventní věnec
·         Slabší drát, tavnou pistol
Jako první si připravte základ na věnec a větvičky. Větvičky jsou ideální čerstvě ustřižené, aby vypadaly co nejlépe. Postupně si skládejte větvičky na věnec tak aby jej pokrývaly celý, a omotávejte je drátkem, tím pádem budou pěkně na věnci držet a nepůjde vidět věncový základ. Jakmile máte pokrytý celý věnec, nachystejte si přírodniny na ozdobení. Nejprve si zkuste celý věnec vytvořit jen tak, abyste viděli, jak bude ve výsledku vypadat. Jakmile začnete lepit, už se nedá udělat krok zpět. Přírodniny můžete pro zpestření doplnit třeba drobnými baňkami. Ozdoby lepte tavnou pistolí, i tak se může stát, že z věnce opadnou. Pokud se rozhodnete přidat nějaké z ozdob, raději je opatrně přidrátujte. Tím pádem se nemusíte bát, že by spadla a rozbila se.
čtyři svíčky
Jako poslední přidáte na věnec bodce na svíčky a samotné svíčky. Jaké vyberete je na vás. Můžete mít barevné, bílé, všechny stejně velké, postupně se zvětšující… Je jenom na vás, co se vám bude líbit na vašem věnci. Krásné jsou kombinace červené barvy se zelenou barvou větviček.
Pokud si vyrobíte věnec sami doma, bude vám dělat radost celý advent, až do samotných Vánoc a to za trochu práce opravdu stojí.