Co by měly splňovat šaty pro těhotné

Narození dítěte je jednou z největších událostí v rodině. A je to jen pochopitelné, koneckonců začíná nový lidský život, a ten, který jeho rodiče dosud vedli, se od základů změní, ať už k lepšímu či k horšímu.

Avšak tyto změny začínají ještě dříve, než se dítě narodí. Všichni víme, jak rychle se v průběhu těhotenství ženská postava mění, a jak moc. Rozšiřují se boky, nalévají se prsa, nemluvě o rostoucím břichu. Toto je naprostá většina z nás ochotna akceptovat jako nezbytnou součást celého procesu, avšak to neznamená, že bychom se těmto změnám neměli přizpůsobovat.

tehotenstvi1

Samozřejmá je změna šatníku. Na těsné džíny či upnutá trička, které jste třeba ráda nosila, můžete na nějaký čas zapomenout. Naštěstí většina obchodů s oblečením nabízí specializované těhotenské šaty. Avšak jen málokdo ví, jak je správně vybrat.

Tím prvním, na co bychom se měli dívat, není v tomto případě vzhled. I když si v nich budeme připadat, jako když máme na sobě pytel brambor, není to až tak důležité. Hlavní je, aby nás nikde neškrtily, a především aby byly dostatečně volné především v oblasti břicha, pasu a hrudníku. Musíme totiž předpokládat, že tyto oblasti ještě porostou, a tak je nutné, aby šaty poskytovaly na tento růst dostatek prostoru.

tehotenstvi2

Samozřejmě, když si je zkoušíte poprvé, obvykle jste teprve na začátku těhotenství. Je tedy možné, že vám budou připadat velké. Avšak věřte, že je velmi rychle vyplníte. Zde je totiž třeba myslet na (relativně blízkou) budoucnost. Přeci jen, bylo by nevýhodné kupovat nové oblečení prakticky každé dva týdny.

Proto v tomto případě zahoďte jakékoliv módní předsudky a soustřeďte se jen na to, abyste se v nich cítila pohodlně. I to totiž přispívá ke zdárnému průběhu těhotenství – a to je něco, co chce snad každý rodič. A navíc, je to jen malá cena za radost, kterou vám vaše dítě do života přinese, nemyslíte?