Domácí péče o pleť

Každá žena si přeje být přirozeně krásná, takže se snaží o sebe pečovat a pokud to jde, každý den si alespoň chvilku věnovat. V dnešní době je naštěstí k dostání velké množství kosmetických přípravků, takže si každá může vybrat, co jí nejvíce vyhovuje. Ale pokud se snažíte vybrat si přípravky opravdu kvalitní, ne-li ještě navíc přírodní, vegan nebo organické, budete si muset za ně výrazně připlatit. Kromě toho, s nákupem kosmetiky je spojena také další produkce odpadu a chemikálií. U některých výrobků, je toto jediná možná cesta, ale některé je možné poměrně pohodlně vyrobit doma z věcí, které jsou běžně k dispozici. Mezi takové patří například pleťové masky. Vyrobíte je během pár minut, obvykle ze složek, které máte každodenně v lednici, nebudete zatěžovat Vaši pleť, a ještě navíc ušetříte.

pleťová maska

      Pleťová maska pro rozjasnění obsahuje polovinu banánu, lžíci pomerančové šťávy a lžíci medu. Banán rozmačkejte, smíchejte s dalšími ingrediencemi a naneste na pleť. Po 15 minutách ji smyjte. Vaše pleť si příjemně odpočine, pozbyde únavu a získá jas.

      Pokud je Vaše pleť teď v zimním období suchá nebo se loupe, je nutné jí dodat dávku hydratace. K tomu je výborná maska z avokáda. Polovinu ho rozmačkejte, přidejte lžíci vody a případně tvarohu pro lepší konzistenci. Masku nechte na pleti 25 minut, aby se mohl plně rozvinout její blahodárný efekt.

pečující rituál

      Dokonce není vůbec špatné, pokud si masku připravíte podle vlastního receptu z věcí, které Vám pomáhají nejvíce. Do pleťových masek se dále přidává například salátová okurka pro hydratační účinky, bílý jogurt pro boj s vráskami nebo droždí, která má detoxikační a protizánětlivé účinky a je plné vitamínů řady B.

              Takto si ihned nakombinujete přesně ty účinky, které Vaše pleť potřebuje, příjemně si odpočinete a načerpáte síly do dalších povinností.