Jaké výhody má rozkládací dotykový mobil?

Na trh se dostávají stále nové a vylepšené typy mobilních telefonů. Avšak zatímco většina z nich se drží zavedeného standardu, někdy se výrobci rozhodnou posunout vývoj rychle kupředu a přijdou s relativně velkou novinkou. A to se stalo i poměrně nedávno. Příkladem mohou být skládací dotykové mobilní telefony. V podstatě se jedná o zástupce takzvaných „véček“, jen s několika rozdíly. Tím hlavním je, že se rozevírá nikoliv vertikálně, nýbrž horizontálně. Ve složeném stavu má pak rozměry jako klasický mobil. Další změnou je fakt, že prakticky celý vnitřní povrch tvoří dotykový displej, podobně jako u klasického chytrého telefonu. Jedná se tedy o mnohem modernější variantu. Proč ale výrobci spoléhají na úspěch?

 

větší displej pomůže při hraní her

 

Hlavním lákadlem je zde to, že v rozloženém stavu je plocha displeje dvakrát tak velká. A to je vzhledem k tomu, že především mladí lidé používají mobil hlavně k prohlížení internetu, rozhodně velká výhoda. Je také mnohem lehčí a ve složeném stavu má i poněkud menší rozměry, díky čemuž se vejde v podstatě kamkoliv. Na volání jej navíc není potřeba rozkládat, hovor lze přijmout i ve složeném stavu. Na používání je tedy poměrně jednoduchý.

 

mobil má dnes každý

 

To však neznamená, že je zcela bez chyby. Tím hlavním, na co si jejich majitelé stěžují, je problém s dotykovým displejem v místě ohybu. Přístroj zde špatně registruje dotek, takže pokud je tlačítko, které potřebujete, právě tam, nemusí se vám vůbec podařit jej zmáčknout. Ohyb je vůbec nejslabším místem celého přístroje. Dochází zde totiž také k poškrábání či jinému poškození displeje, způsobeném jeho častým používáním. Navíc, pokud jej budete mít například v tašce, se může mezi obě strany dostat například klíč a poškrábat je. Je tedy velmi pravděpodobné, že tento typ příliš velký úspěch mít nebude. Jistě, mohu se mýlit a rozkládací mobil se stane dlouhodobě populárním, avšak pochybuji o tom. Má zkrátka příliš mnoho problémů, které nejsou vyváženy výhodami. A to bude jeho zkáza.