Když se podnikání nedaří

Provozovat soukromou firmu rozhodně neznamená jenom vydávat příkazy a brát si z podnikové kasy tolik peněz, kolik je libo. To je pouze ideál, kterého se ale v reálném světě ne vždy daří dosáhnout. A i ten z byznysmenů, kterému se takto dobře daří, musí počítat s tím, že tomu tak nemusí být navěky. Že může přijít den, kdy se i jemu přestane dařit a jeho podnikání půjde ke dnu.

Není to potěšující konstatování, ale co se dá dělat. Je to prostě tak. A nikdy tomu nebylo a ani nebude jinak. Protože je soukromý byznys vždy nejistá záležitost, již může ovlivnit celá dlouhá řada okolností. A i kdyby se podnikatel snažil sebevíc, nikdy si nemůže být jist tím, že se mu podaří vyhnout všem potenciálně hrozícím nástrahám.

cizí mince

A co když se tedy v podnikání nedaří, když toto míří do horoucích pekel? Co když je tu takový nepříznivý trend a tomuto nelze vzdorovat, protože by to chtělo investice, na které podnikatel v ekonomických těžkostech nemá peníze?

Za takových okolností se velice často sází na půjčku. Člověk, jehož podnikání uvadá, prostě osloví některou z našich finančních institucí v naději, že mu tato třeba pomůže, že mu poskytne peníze určené k překonání momentálně panujících problémů.

Ale čeho se dočká? Nejednou pouhého zamítnutí jeho žádosti. Protože k tomu, aby se uspělo dejme tomu v bankách, je obvykle nezbytné splnit kritéria, jež tu bývají hodně přísná.

čas jsou peníze

A co potom? Ví-li podobný podnikatel své, je jeho jasnou volbou hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky. A sice proto, že i ten, kdo není ani zdaleka dokonalý, dosud nepřišel o naději, že mu právě zde půjčí. U takové hypotéky totiž stačí jenom záruka ve formě zástavy nemovitosti plus schopnost hradit aspoň nízké splátky a člověk tu onu podnikatelskou půjčku získá. A díky ní může svému podniku vdechnout nový život a dát mu naději do budoucna.