Mobilní telefon

Bez tohoto zařízení si už dnes neumíme představit svůj život. Když nám něco začne vibrovat v kapse, většinou to není žádné jiné zařízení než právě telefon. Zatímco dříve telefon byl jen někde, musela se o něj dělit celá ulice, kvalita hovoru byla velmi špatná a nemohli jsme ho nikam přenášet. Dnes máme telefon každý v kapse.

Pevná linka.

První mobilní telefony byly velké jako cihla, anténu měli hodně vysokou a dovolat se s ním šlo jen na určitých místech poblíž vysílače. Protože se ale zjistilo, že mobilní telefon má ale velký úspěch, začali se vysílače rozšiřovat, mobilní telefony zmenšovat a čím dál více dávat lidem do povědomí. U prvních mobilních telefonů bylo velmi komplikované vytočit jakékoliv telefonní číslo a kvalita hovoru také nebyla o moc lepší. Postupně se ale začali vymýšlet lepší a lepší technologie a dnes už máme takové technologie jako je LTE, které přináší velmi kvalitní věci od volání až po opravdu super rychlá mobilní data.

Zatím co dříve bylo volání z telefonu jen pro ty úplně nejbohatší, protože stálo mnoho peněz. Dnes může vlastnit telefon úplně každý a telefonování se o mnoho zlevnilo. Dnešním standardem je, že telefon vlastní každý a ten kdo ho nevlastní tak je skoro odříznutý od světa, protože si nevyřídí vůbec nic.
Telefon s klávesnicí.

Máme několik druhů mobilních telefonů. Máme pevné telefony (pevná linka), poté smarphony a úplně jednoduché základní telefony. Pevná linka je vázaná jen na jednu adresu. Můžeme ji mít jen doma, nemůžeme ji s sebou někam přenášet. Smartpohony má dnes asi úplně každý. Jsou to ty telefony s dotykovým displayem a spoustu funkcí. Základní telefony (většinou jen malá obrazovka s klávesnicí) se dnes dají pořídit, ale vidíme je převážně jen u nějaké starší generace obyvatel, která se bojí smarphony používat.
Smartphone v ruce.

Uvidíme, jak se budou mobilní telefony vyvíjet dále, jestli se vyvinou nějaké nové technologie a jak se vlastně vše změní.