Elektro kola

Kdo by si to nepřál, jednou či dvakrát šlápnout a jet bez fyzické námahy. Ano, dnes už je to možné a to jenom díky moderní technologii, která jde stále více dopředu. Tyto kola, byly vyvinuté na ulehčení jízdy a pro starší lidi, kteří už zkrátka nemají síly na to, aby vyšlapali desítky kopců.
Jde samozřejmě o kolo jako každé jiné, jediná výjimka je, že na kole je přidělaný elektro motor, který Vám napomáhá v jízdě.
luxusní elektro kolo
Ten, však nefunguje sám od sebe, ale pouze napomáhá v jízdě, takže pokud budete šlapat, motor Vám bude pomáhat. Podle zákonů je na elektro kolo pohlíženo stejně, jako na klasické kola, tudíž pravidla silničního provozu se nemění.
Existují různé druhy elektro kol, ať už silnější tak slabší. Samozřejmostí je, že náklady na provoz kola jsou vyšší než u kola normálního. V průměru je spočítáno, že jeden kilometr Vás vyjde na šest haléřů, což určitě není moc. Když k tomu ještě přičteme, že jízdou šetříte životní prostředí, je elektro kolo jasnou volbou před skútrem, pokud nejedete obzvláště velké vzdálenosti. Velkou výhodou je vyhnutí se nekončícím zácpám a velkému provozu ve středu měst.
Na kola se nevztahují ani žádné registrace, či oprávnění. Takže jejich provoz nemusíte nikde hlásit.
Dobrá elektro kola jsou k dostání za cenu okolo dvaceti pěti tisíc. Samozřejmě, že pokud jste velice vášnivý jezdec, můžete si kolo koupit dražší. Záleží určitě na tom, jaké kolo bude mít výbavu a také na tom, od jaké značky si ho pořídíte.
elektrické kolo
Vždy si zkontrolujte, zda je kolo v souladu s předpisy a zda ho můžete používat na běžných komunikacích. Ne všechny kola, jsou přizpůsobeny pro veřejnou dopravu a vy si tak můžete zadělat na pěkný problém.
Ať už budete pořizovat kolo pro svého známého, či rodinného příslušníka, vždy dbejte na jeho bezpečnost a seznamte ho s jeho ovládáním a pravidelným servisem.