Dejte stresu sbohem díky těmto účinným metodám

Stres. Za tímto jedním jednoduchým slovem se skrývá opravdu velká spousta emocí. I když to tak u některých jedinců nevypadá, stres se nevyhýbá nikomu z nás. Občas se jedná o skvělého pomocníka, který nás motivuje k ještě lepším výkonům, mnohdy bývá ale právě naopak na škodu. Nejčastěji se jedná o situace, kdy máme například hovořit před velkou spoustou neznámých lidí a stres nám zabraňuje v tom, aby vše proběhlo hladce a bez problémů. Často totiž právě jeho vinou začínáme zmatkovat. Právě z tohoto důvodu je skvělé znát pár rad, které jej účinně zaženou.
Ukazatel stres, Relax
Imaginace
Tato psychologická metoda je velice používanou. Pokud tedy máte bujnou fantazii, určitě si ji oblíbíte. Vše je naprosto jednoduché. Pokud víte, že budete následující den vystaveni nějaké situaci, ze které máte již teď velké obavy, zkuste si před usnutím vyhradit čas na imaginaci. Jednoduše zavřete oči a do nejmenších detailů si nadcházející den představte. Nezapomeňte hlavně na to, že vše zvládnete na výbornou. I když se jedná o opravdu primitivní záležitost věřte tomu, že jelikož se pozitivně naladíte, skutečně zabere.
Dýchání
Ve velké spoustě filmů jste jistě viděli, jak se hlavní hrdina, jenž se ocitl ve stresové situaci, snaží vše rozdýchat pomocí papírového pytlíku. Pytlík můžete vynechat, ale způsob dýchání může být opravdu velkým pomocníkem. Aplikujte hluboké nádechy a výdechy. Při tomto cvičení nemyslete na nic jiného. Představujte si, jak vydechujete všechen strach. Obecně je za ideální počet nádechů považováno deset.
Nápis stres
Smích
Smích je nejlepší lék. Toto známé pořekadlo se uplatňuje i zde. Při smíchu se totiž v našem mozku nastartují programy, které uvolňují hormony štěstí, a tak se budeme cítit mnohem lépe. Uvolní se také napětí a všechny svaly. Z celé nepříjemné situace se tak jednoduše pokuste pořádně vysmát.
Hudba
Po ránu si dopřejte pořádnou dávku své oblíbené hudby, kterou pustíte na plné pecky, a zpívejte z plných plic i když nepatříte třeba mezi úplné pěvecké hvězdy (v nejhorším případě budete mít alespoň důvod k smíchu). Dopřejte svému tělu také vydatnou snídani a třeba bylinkový čaj. Nejvhodnější bylinkou je mateřídouška nebo meduňka, které vynikají svými uklidňujícími vlastnostmi.