Tipy jak nakoupit vánoční dárky a vyhnout se předsvátečnímu šílenství

1. Vytvořte si seznam. Hned po Vánocích si vytvořte seznam, pokaždé když vás něco napadne, napište si to do poznámek. Stihnete si to promyslet a postupem času něco vymažete, něco přidáte. Tímto stylem zajistíte to, že vyberete to opravdu nejvhodnější.

2. Zmapujte nabídku dle jednotlivých sezón. Pokud budete chtít kupovat svetr, shánějte ho po skončení jara/v létě. Pokud to bude něco s vánočním motivem, kupujte hned po Vánocích a podobně. Výprodej zboží se děje vždycky když zboží vyjde ze sezóny a ceny výrazně klesají. Pohlídejte si tedy sezónní věci a jakmile sezóna skončí, skočte si pro ně.
rodina o Vánocích

3. Nakupujte s předstihem. A to znamená vážně s předstihem. Vyhnete se pak nekonečným řadám a mačkáním se u pokladen. Všichni víme jak vypadají nákupní centra když se začínají blížit svátky, přímo praskají ve švech. Není možné najít parkovací místo, téměř se do prodejny ani nevejdete a to není nikomu přijemné.
slevy v obchodech

4. Sledujte letáky, slevové kupony. S přicházejícím obdobím Vánoc se budou slevové nabídky stupňovat, ale většinou když porovnáte cenu, která je běžná přes rok a cenu, kterou vám ,,velmi výhodně“ nabízejí v tomto předvánočním období, budou více méně stejné. Před vánoci se v obchodech velmi často zdražuje, aby se pak právě mohly dávat tyto skvělé slevy. Proto sledujte ceny a akce u vámi vybraných produktů celý rok.
vánoční dárek

5. Zachovejte klidnou hlavu. A nakonec to nejdůležitější. Jsou Vánoce, jsou to svátky, čeká vás volno v práci, čas strávený s rodinou nebo třeba čas sám pro sebe. Dárky nejsou všechno a rozhodně při jejich shánění a nakupování nejde o život, tak se podle toho taky chovejme. Pokud nám zrovna nejde o krásnou atmosféru pro malé děti, tak se domluvte v rodině například takové obdarovávání uplně zrušit a strávit štědrý den spolu, hraním her a díváním se na pohádky. Uvidíte, že nebudete sami, kdo tuto změnu uvítá.