Mobilů se jen tak nezbavíme

Mobil se v dnešní době stal naším každodenním společníkem. Dnešní děti začaly vyrůstat s mobily v ruce místo chrastítek, zkrátka se doba mění víc a víc. Otevřelo nám to mnoho nových možností, které nám mohou velmi ulehčit život, ale také to s sebou přináší mnoho nevýhod, které si dost možná ani většina z nás neuvědomujeme.

sociální sítě

Díky mobilu můžeme zjistit, kam se zrovna potřebujeme dostat, kudy to bude nejrychlejší, když zabloudíme, najdeme cestu domů. Můžeme si stáhnout různé aplikace, které nám pomohou nezapomenout důležité události, vstát včas do práce, nebo se jen zabavit. My, především naše děti si mohou stáhnout hry všech druhů, které se jim zamlouvají, aby jim mohl rychleji uplynout přebytečný volný čas. Hlavní funkcí mobilu je ale především komunikace, můžeme odkudkoliv komukoliv zavolat, když se něco náhle stane, nebo když si něco někde zapomeneme. Mít možnost někomu kdykoliv zavolat je potřebná více než se může zdát. Nikdy nevíme, co se může stát, a co když nikdo zrovna nebude kolem? Můžeme si zavolat záchrannou službu, hasiče, policii a podobně. Mnohým lidem právě tento hovor zachránil život.

mobil

Také můžeme díky sociálním sítím sledovat své přátele, co zrovna dělají a jejich příspěvky, o které se chtěli podělit se světem. My sami můžeme sdílet naše denní zážitky či cokoliv, co nás jen napadne. Velká část dospívajících si přes sociální sítě najde spoustu přátel, přátelství s nimi často vydrží déle, než si myslíme, hloubka tohoto vztahu je kolikrát nepředstavitelná. Vždy je dobré mít nějaké přátele, kteří nás při každodenních starostech dokážou rozveselit, poradit nám a zkrátka nás podpořit.

I přes vše pozitivní, neměli bychom dovolit, aby se náš mobil stal naším největším kamarádem, neměli bychom kvůli sociálním sítím omezit s ostatními osobní kontakt a přestat chodit ven. Může to k tomu lákat, ale neměli bychom zapomínat, co je realita a co ne.