Připravte svou garáž na léto!

Jistě teď přemýšlíte, jak efektivně vyplnit všechen volný čas, který musíte trávit v domově a okolí. Pokud už máte za sebou nezbytný jarní úklid a přípravu celého domu a zahrady na nadcházející léto, možná najdeme ještě další zákoutí, kterým je potřeba se věnovat. Co třeba vaše garáž, už jste provedli potřebný úklid a údržbu všech jejích součástí?

vila s garáží

Nabízíme několik cenných rad, jak zrenovovat vaši garáž a nad čím se zamyslet v rámci jejího vzhledu. Možná je načase trochu ji rozšířit, zejména tehdy, máte-li v plánu z ní vytvořit třeba i prostorou dílnu, kde budete skladovat veškeré nářadí a pomůcky pro práce na zahradě. Garáž totiž nemusí sloužit pouze k uskladnění vašeho auta nebo kola. Měla by se stát prostorem, kde budete mít svůj technický koutek. Do tohoto prostředí můžete pak bez problému umístit i sekačku, hrábě, košťata a jiné úklidové náčiní – pouze pro práce venku kolem domu. Různé hadice, květináče a klidně i takové předměty jako starší zahradní nábytek, který momentálně nemáte kam dát a na zahradě jej vystavovat nechcete.

Dále můžete garáž využít na skladování krabic například na stěhování, krabic se zimním oblečením, sportovními potřebami a náčiním na zimní nebo letní sporty. Byla by škoda tohoto prostoru nevyužít. Je však potřeba mít ve všech skladovaných předmětech správný systém a pořádek, jinak se z vaší garáže stane spíše nevzhledné skladiště.

auto v dílně

Pouvažujte také nad zásadním komponentem celé garáže – nepotřebují vaše vrata vyměnit? Během let a jednotlivých ročních období mohou být ztrouchnivělá a stará, zejména pokud jsou ze dřeva. Investujte do kvalitních sekčních garážových vrat, ideálně varianty ze samostatných panelů, která si můžete nechat navrhnout i na míru, aby vám správně zapadla do prostoru. V rámci celkové renovace se jedná o prvek, který bychom mohli řešit buď na úplném začátku, nebo až na samém závěru, kdy už máme vnitřek v dokonalém pořádku.