Rolety noc a den do bytu či do kanceláře

Víte, co jsou to rolety den a noc? Moderní funkční a estetický prvek stínící techniky, jehož vlastnosti předčí i klasické žaluzie.

Zkrášlete si domov roletami den a noc

Je až s podivem, v kolika domácnostech stále vítězí žaluzie, ačkoli existují i jiná řešení stínící techniky. Žaluzie zahájily svůj masivní rozmach na počátku devadesátých let, tehdy u nás vznikla řada firemních subjektů, které je nabízely i s montáží, a ve vzorkovníku nechyběly ani různorodé eloxované povrchy v duhových barvách. Zpočátku byla v módě tmavě hnědá, odstín palisander, ta dokonce v některých oknech působila poněkud depresivně, později se lidé odvážili otevřít více barvám, sázeli na bílou a světlé krémové odstíny. Přesto však hliníkové žaluzie nemohou přinést to, co například rolety noc a den .

závěsy a rolety

Estetický dojem – stačí se podívat na fotky na některých webech a bude vám jasno. Když vyfotíte okno s žaluziemi a totéž okno s instalovanými roletami noc a den, okamžitě zjistíte, kde je pravda. Žaluzie i přes své technické přednosti jsou přece jen kus plechu, ten je studený a neosobní, tenké pásky jsou navíc příliš úzké a to nepůsobí na psychiku příliš pozitivně. Máme pak tendenci takový subjekt něčím zakrýt, nejlépe závěsy či záclonami. Rozhodně nejde o dekorativní prvek sám o sobě.

okno v kanceláři

To ovšem o zmiňovaných roletách platí bezezbytku, můžete s nimi zkrášlit obývací či dětský pokoj, vyzdobí ložnici i kuchyni, můžete s nimi zvelebit okénka v koupelně i na toaletě a kdekoli jinde, třeba na pracovišti v kanceláři nebo v dílně.

Rolety pracují na jednoduchém principu zakrývání dvou pruhů látky, které tvoří střídavě široké pruhy transparentní a neprůhledné, tím se dá optimálně nastavit průchod světla a podle potřeby lze rolety zčásti nebo úplně vytáhnout. Již není třeba dalších závěsů a dekoračních doplňků, rolety den a noc jsou tím doplňkem samy o sobě.