Zastřílet si do přátel je občas sranda

Kdo by to byl řekl, že namířit na někoho a vystřelit může být taková sranda. Ovšem nemluvíme zde o ostrých nábojích a semi-automatických zbraních, ale spíše o paintballu anebo také o zábavě, která se poslední dobou rozšířila skoro do každého velkého města – . Paintball je čím dál rozšířenější a populárnější outdoorová aktivita, která jen tak někoho nepustí. Vyzkoušeli jste ji někdy?
helma na paintball.jpg

Pravidla jsou jednoduchá

Snažíte se zasáhnout „nepřítele“, on se snaží zasáhnout vás. Jeden zásah a je pro vás konec, dokud nezačne nová hra nebo nedojdete zpátky do „zóny bezpečí“, abyste mohli zpátky do boje. A s čím že to střílíte? Většinou se jedná o jednoduché pistole, které jsou ale poháněny stlačeným vzduchem v malých plynových lahvích připojených ke zbrani, to abyste nemuseli po každém výstřelu nabíjet zbraň.
barevné kapky.jpg
Střílí se malé kuličky z rozložitelného obalu a naplněné potravinářským barevným barvivem, to aby jste skutečně poznali, že jste někoho zasáhli. K pistoli a nábojům většinou dostanete na půjčení i oblečení, které je dobré mít, protože dostat takovou kuličkou do stehna může pěkně bolet, ba dokonce po nich zůstává i pěkně velká modřina. A nutností na entou je také maska na celý obličej, která vás bude chránit před zásahy do hlavy. Neochrání vás sice před zásahy do hlavy zezadu, zas taková hrůza to ale není, než kdyby vás někdo střelil do oka.
hráč paintballu.jpg

Firemní akce i odpoledne s přáteli

Není nic lepšího než přemluvit šéfa na nějaký ten teambuilding – můžete si pak všichni vyléčit komplexy z toho, jak se někdy zvedne ze židle a začne řvát. Anebo je to prostě jen špatný chlap a vy mu chcete konečně taky nakopat zadek. Paintball je tak ideálním řešením, pokud máte ve vaší skupině přátel nějaké rozepře. Všichni si to pěkně vyříkají zbraněmi a společným potem, tak jak to má být. A že paintball baví opravdu každého, o tom se můžete přesvědčit skoro u každého města, kde je nějaká aréna či areál.