Jak být k úspěchu blíž

Začít podnikání úspěšně je docela hodně důležité. Nejspíš byste se úspěšným podnikatelem stali i tehdy, pokud byste začali podnikat ve stejném oboru jako soused Novák. Pokud byste se tedy hodně snažili, byli levnější, milejší a vymýšleli zajímavé akce pro své zákazníky. Jenže začít s něčím úplně novým je mnohem snazší. Nikdo to totiž nemá, není srovnání a s cenou si můžete „kouzlit“ po svém. Jak na to?

o   Vaší výhodou by mohl být osobní kontakt. Velké firmy – vaši větší konkurenti jsou totiž velmi neosobní. Už tím, jak jsou velcí, nemohou se chovat jako rodina. A to je vaše první a velmi velká a nezanedbatelná výhoda.

o   Design je velmi důležitý. Proto by mělo být vaše logo, název podniku, obchodní značka, velmi dobře vidět. Vaše logo, to jste vy sami, je to váš obchod. Pokud tedy právě vymýšlíte název, nechť je jednoduchý, trefný, dle vašeho oboru podnikání. A klidně může být i lehce vtipný, pokud zrovna nepodnikáte v něčem, kde je vtip nevhodný.

o   Kvalita je víc než cena. Myslím, že na tohle slyší více lidí než před pár lety. Kvalitní zboží se totiž neztratí. To nekvalitní lidé zkusí jednou, podruhé a řeknou si, že takové už nechtějí. Raději si připlatí za kvalitu. Pokud tedy chcete konkurovat, nehleďte nutně na cenu, ale na kvalitu vždy!

o   I když z duše nenávidíte sociální sítě a máte o nich jakkoli špatné mínění, založte si nějakou. Budete totiž více vidět, nebude vás to nic stát. V dnešní době je to velmi snadný způsob, jak se moci veřejně prezentovat.
Pravdou je, že malý živnostník – podnikatel, to nemá jednoduché. Musí toho vědět hodně a ve věcech se naučit orientovat. Musí být tak trochu účetní, musí komunikovat se sociální správou, zdravotní pojišťovnou.

Komunikace se zákazníky, brigádníky a zaměstnanci je také velmi důležitá. Musí je umět motivovat, nabídnout jim něco navíc, aby se právě u vás cítili dobře. Je toho vážně hodně, ale ten pocit svobody stejně stojí za to!