Kožíšek vašeho miláčka

Vlastníte-li psa nebo kočku, jistě je součástí péče o chlupatého člena rodiny i jeho srst. Pokud jde o jedince zdravého, srst je lesklá a měkká bez chuchvalců a chorobných projevů na kůži. Pokud je zvíře v nepohodě a trpí-li nějakou chorobou, většinou se zhorší i kvalita srsti. Pak je třeba navštívit zvěrolékaře, který zvíře prohlédne a určí, co je příčinou zhoršené kvality chlupů a určí další postup.
Pokud je ale vše v pořádku, zdravotní stav je dobrý, pak je několik pravidel, jak se o zvířecí kůži starat, aby náš mazlíček byl stále pěkný.

Pravidla pro péči o srst psa a kočky
                                           – kvalitní strava s obsahem vhodných živin a minerálů a vitamínů

Mastná a nekvalitní srst může být způsobená nedostatkem bílkovin nebo vitamínů. Vyvarujme se umělých barviv, soli a různých dochucovadel. Strava by měla obsahovat mastné kyseliny, biotin a zinek. Dnešní trh nabízí mnoho krmiv, která vše toto obsahují a zaručí, že pes nebo kočka bude mít vyvážené krmivo optimální pro svůj vývoj.
                                           – koupat psa stačí 3x do roka. Pokud se ušpiní, otřeme jej hadříkem.

Časté koupání kůži psa odmašťuje a může způsobit, že kůže je málo odolná proti vnějším vlivům. I tak je třeba používat šampon určený pro psy. Kočku koupeme ještě méně, dokáže si běžnou čistotu udržet sama.

                                            -pravidelné česání srsti
Dlouhosrstá plemena psů a koček je nutné pravidelně pročesávat, aby se chlupy nezacuchaly a nezpůsobily chuchvalce, které už lze zlikvidovat jen oholením. Psi i kočky většinou tuhle česací proceduru milují, protože je příjemně škrábe a oni to pociťují jako příjemnou masáž.
 
Pokud o pejska nebo kočičku pečujeme s pravidelností a láskou, je výsledkem zvířátko s lesklou srstí, kterou se může pyšnit on i páníček.