Peníze na všechno, po čem toužíte

Vydělat si dostatek peněz na všechno, po čem jen v životě zatoužíme, je prakticky nemožné. Ale alespoň několik přání bychom si splnit měli, ať to stojí, co to stojí. Vždyť prožít život, ve kterém si budete stále jen něco odpírat, by bylo smutné. A od čeho jsou na světě půjčky? Takže když víte, že máte přání, na které si nemáte šanci z běžného platu vydělat, zvažte, zda byste si na něj nemohli alespoň půjčit. To, co chcete, si tak budete moci pořídit ihned, a splácet budete až později.

Samozřejmostí je, že výše půjčky musí být úměrná vašim možnostem vydělávat a splácet, abyste se nedostali do problémů. A proto jedna z prvních věcí, na kterou při vyřizování úvěru narazíte, bude posouzení vaší bonity.

money-1502843_1920

S bonitou mají mnozí lidé velké problémy. A to především v bance. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde jen o to, aby vám po odečtení pravidelných příjmů a výdajů zůstala dostatečná rezerva na splácení úvěru. Jenže ve skutečnosti je to mnohem složitější. Započítává se také druh vašeho povolání, to, zda případně podnikáte, zda máte rodinu, zda máte jiné finanční závazky, ale i takové věci jako je váš věk, a podobně. Takže je už předem jasné, že některá z těchto kritérií ani při nejlepší vůli neovlivníte.

Na potíže s bonitou tak může snadno narazit prakticky každý. A to i ti, kteří mají průměrný anebo vyšší plat, a něco takového by nikdy nečekali. Může se stát dokonce i to, že kvůli bonitě v bance zkrátka nepochodíte. V tom případě máte stále ještě jednu dobrou možnost – sjednat si nebankovní hypotéku bez příjmu https://www.hypotekybezregistru.cz/, které je k výši příjmu žadatelů mnohem více vstřícná.

money-1548322_640

Rozdíl spočívá především v tom, že vychází z reálných údajů a nikoli jen z teoretických výpočtů, takže vaši skutečnou situaci odráží mnohem lépe. Na druhou stranu, nikdo z nás neví, co bude za deset či dvacet let, takže při výběru půjčky je na místě být na pozoru, a tvořit si rozumné finanční rezervy, abyste vždy byli schopni splácet.