Trápí vás suchá pokožka? Bojujte s ní!

Letošní zima dává naší pleti pořádně zabrat, teplé dny střídá sychravé počasí a zvlášť citlivé pleti takové výkyvy teplot nedělají dobře. Mazové žlázy přestávají produkovat tolik potřebný maz a pokožka tak ztrácí přirozený ochranný film, který tolik potřebuje. Právě v zimním období navíc chceme všemožné zahřát prokřehlé tělo a tak si dopřáváme víc než kdykoliv jindy horké koupele, které pokožku ještě více vysušují. Pokud tedy máte pokožce věnovat pozornost, mělo by to být právě v zimním období. Jak o ní tedy pečovat, chránit jí a vyživovat v chladných dnech?

Krém na ruce

1.       Je vaše pokožka skutečně suchá?

Než začnete s výběrem vhodné kosmetiky, měli byste dobře znát svojí pokožku. Suchá pokožka vždy nemusí být opravdu suchá, ale může jí jen něco chybět. Ideální je navštívit dermatologa, který vám pomůže diagnostikovat pleť a vhodně zvolí produkty, které pleť potřebuje.

 

2.       Vhodné přípravky pro pleť

Pokud vás dlouhodobě trápí suchá pokožka, je zapotřebí vybrat produkty, které vám pomohou tento problém vyřešit. Volte tělovou kosmetiku s příměsí nejrůznějších přírodních olejů, které pokožku zvláční a hydratují na delší dobu. Takové produkty navíc nemusíte nanášet několikrát denně, protože vám poskytnou delší dobu hydratované pokožky.

Péče o pleť

3.       Zapomeňte na koupelové dýchánky

Jak nejlépe prohřát zkřehlé tělo než horkou koupelí? Pokud trpíte na suchou pokožku, na tento rituál raději rychle zapomeňte. Sprcha je pro suchou pokožku daleko přijatelnější variantou než horká koupel. Pokud už si přeci jenom nebudete moci pomoc, zkraťte koupel na minimum a přidejte do vody blahodárné olejíčky, které pokožku ochrání před vysoušením během koupele.

 

4.       Hydratujte i zevnitř

Suchá pokožka může trpět i z důvodu nedostatku tekutin. Dbejte proto na to, abyste každý den vypili minimálně 2 litry čisté vody. Kvůli nedostatku tekutin můžete trpět i na další neduhy v podobě bolesti hlavy.