Zdá se vám odškodnění malé?

Lidé nemívají v životě vždy jenom štěstí. Nejednou je potká naopak klidně i nevídaná smůla, a to se projeví třeba ve formě nějakého toho úrazu. Člověk po něm sice naprosto pochopitelně ani trochu netouží, ale něco se stane a je to zkrátka tady. A protože mohou být následky takového zranění různé, od banálních až po fatální, je logické, že by se tu více a tu méně hodilo nějaké to odškodnění. A je jedině dobře, že to nemusí být jenom sen. V případě, že se někomu něco stane při dopravní nehodě nebo v práci, mívá tento za předpokladu, že došlo ke splnění všech podmínek, nárok na odškodnění.

Ovšem ani s odškodněním si člověk nejednou právě nepomůže. Nejednou se stane, že to někomu takovému v pojišťovně nějak spočítají, a nakonec mu vyplatí (trochu paradoxně vyznívající) směšnou částku, která je k pláči.

modrá lékárnička

A co to pro poškozeného znamená? Jednoznačně jenom další problémy. Protože je dotyčný nejednou omezen ve svých možnostech, nevydělává si tolik, kolik dřív, případně je kvůli marodění i zcela zbaven možnosti si na sebe vydělávat, a to je navrch provázeno nejrůznějšími výdaji, třeba za zdravotní péči, nějaký nezbytný servis a podobně.

A pokud člověk potřebuje třeba odškodnění za trvalé následky a namísto toho dostane jenom nějakou almužnu, je to jen další problém, který na dotyčného dolehne. A který je třeba řešit.

kreslená nehoda

Mohlo by se zdát, že se tu snad ani žádné příznivé řešení najít nedá. Že zkrátka člověk musí vzít to, co mu nabízejí, a to, co schází, prostě doplatit ze svého.

Ale tak tomu není. Když někdo dostane příliš málo, může se obrátit i na specialisty, kteří mu pomohou vymámit z pojišťovny vše, na co má onen zraněný nárok. A to může být klidně i propastný rozdíl.

A proto se rozhodně vyplatí na tyto odborníky vsadit, když má někdo dojem, že nebyl adekvátně odškodněn. Bylo by přece zbytečné, aby někdo jen tak oželel to, na co má nesporný nárok.